понедельник, 2 февраля 2015 г.

ВЗ "Екологічна картинна галерея"




Виховний захід
Тема:  
«Екологічна картинна галерея»

Мета: ознайомити дітей з екологічною ситуацією, яка склалася на території України та у всьому світі; продовжувати знайомство з Червоною книгою України. Формувати у дітей якості доброго і дбайливого господаря, який охороняє і примножує природні багатства.
Розвивати почуття особистої відповідальності за все живе на Землі, уміння зберігати і планомірно використовувати природні ресурси.
Виховувати  доброту, турботу, відповідальність і любов до рідного краю.


Обладнання: проектор, презентація в PowerPoint, плакати з природоохоронним змістом, музичний центр, картонні дерева(здорові та понівечені), глобус, голка, Червона книга України, бутафорські молотки, цвяхи, таблички «Бережіть природу!», «Ліс – наше багатство!».
  



Хід заходу
/Лунає музика К.В.Глюк мелодія із опери «Орфей і Еврідіка. На сцені з’являються хлопчик і дівчинка./
Хлопчик: Увага! Увага! Об’ява: свої двері всім бажаючим відчинила нова галерея образотворчих мистецтв. Пропоную відвідати.
Дівчинка: Ну до чого тут галерея?!
Хлопчик: А до того, що це не проста галерея, а екологічна. Ну то що, підемо?
Дівчинка: Ходімо!
Голос: Всіх бажаючих запрошуємо пройти до першої зали, де виставлено зразки грецької міфології.
/Лунає музика В.А.Моцарта «Dies irae», під яку на сцені з’являються Зевс, Посейдон та Аїд, про що засвідчують великі надписи на грудях кожного. В руках Аїда – глобус, голка,  Посейдона – Червона книга України/
Зевс: Це просто обурливо! Все, над чим я так напружено працював, все під загрозою знищення! А хто в цьому винен?
Посейдон: Хто?
Аїд: Хто в цьому винний?
Зевс: Невже не зрозуміло? Той, кого я зробив вінцем творіння – людина. От скажи, ти пам’ятаєш, який чудовий небозвід я створив?
Посейдон: О так, нічого зайвого, все так гармонійно! А цей відмінний, якісний, міцний озоновий шар!
Зевс: Озоновий шар!!!! Це біль моєї душі. Він щорічно виснажується. А ще ця діра над Антарктидою!                      /Бере в руки глобус та голку з ниткою./                                  Я латаю її щоденно! Я латаю, а вона розлазиться, я латаю, а вона розлазиться! А хто в цьому винний?
Аїд: Хто в цьому винний?
Зевс: Людина винна! /Віддає глобус/ Спалює всіляку погань, викидає до атмосфери всіляку гидоту! Ви тільки подивіться на них: задихаються від власних дій, а не роблять ніяких спроб щось змінити! /Береться за голову – хитає./
/Виконується пісня на мелодію «Ніч така місячна». Виконує дует парубка з дівчиною./
В ніч таку місячну, зоряну, ясную,
Дихати нам нема чим.
Щось у повітрі з’явилось не власнеє
Складу його речовин.
Тільки подихала, в мене з’явилися
Біль в голові і в очах.
І не помітила, як опинилася
На лікарняних харчах.
«Що ж то було?» - ми спитаєм у хімії.
-         з Укртатнафти  привіт.
Це не реклама активної дії вам,
Все це обурює світ.
Посейдон: Але ще залишається вода – еліксир життя.
Аїд: Що це з річкою? Вона непривітна і сумна.
/Заходить дівчинка-річка, в синьому вбранні, сумно опустила голову./  
Зевс: Ти ж була колись глибока, швидкоплинна, світлоока.                                                                                                                                                                          
Посейдон: Чом же стала каламутна? Чом плюскочуть хвилі смутно?            
Ріка: Як мені не сумувати?    
Всі отрутохімікати
Постікали в мою воду,
Зіпсували чисту вроду.
Вже течу між болотами
Заросла очеретами.
Зникла риба. Навіть раки
Поховались, небораки.
/Закриває обличчя руками./
Посейдон: Ой ти, річко синьоока, ти ж була колись глибока.
Ріка: Чуєте, хтось плаче?
/Всі розступаються. На сцені стоїть Рибка/
Аїд: Хто ти?
Рибка: Я – рибка.
Зевс: А чого ти плачеш, Рибко?
Рибка: Ой, біда! Люди, що це за вода?
Може вам і добре жити –
Хімікати в ній усі,
А мені в ній важко жити –
І на дні, і на воді.
А вода ж була колись!
Люди, звідки ви взялись?
Люди, трохи совість майте.
Бідну річечку спасайте!
/Рибка обіймає Річку. Йдуть./
Всі разом(Зевс, Аїд, Посейдон): Та годі нам терпіти це!
Пора людині схаменутись вже!
Аїд: Саме людині завдячує Червона книга України поповненням на своїх сторінках все новими й новими тваринами й рослинами.
Зевс: В Червону книгу ми занесли
Світ чарівний та чудесний,
Що поступово вимирає,
Давно рятунку в нас благає.
Посейдон: Невже в майбутньому, на світі
Не будуть квітнуть дивні квіти?
Конвалія й фіалки ніжні,
І вісник березня – підсніжник?
Аїд: Невже ми більше не побачим,
Як сон-трава росою плаче?
Троянда степу, квітка мрії,
Жар-цвітом землю не зігріє?
Зевс: Люди, схаменіться! Може досить?!
Зупиніться. Останній є шанс.
Огляніться.
Всі разом(Зевс, Аїд, Посейдон):  Благаємо Вас!
Голос: Шановні відвідувачі, просимо вас пройти до наступної зали. Тут виставлено роботи місцевих художників примітивістів.
/Під музику виходять дівчата і виконують танок. Після якого на
 сцені залишаються дві дівчини-лебеді. Ведеться діалог на фоні
 якого лунає музика П.І.Чайковського  LAKE IN MOONLIGHT /
1-й лебідь: Ти знаєш, чим довше я на цій картині сиджу, тим більше радію, що ми з тобою намальовані. Як подумаю, що в світі коїться, так аж тремчу./Сильно тремтить./
2-й лебідь: Не труси картину! Це ж витвір мистецтва. До речі, а ти пам’ятаєш тих, справжніх лебедів, з яких нас з тобою малювали?
1-й лебідь: Звичайно, такі гарні, живі…
2-й лебідь: /Плаче/Так ось, кажуть, їх вже браконьєри застрелили.
1-й лебідь: Не плач – фарби розмажеш, картина втратить цінність.
2-й лебідь: А ти не знаєш, нас занесли до Червоної книги?
1-й лебідь: Та вже років двадцять тому.
2-й лебідь: От і добре. Дай Бог, і живі лебеді на Землі збережуться, а не тільки ми з тобою – намальовані.
Голос:  Тепер ви можете пройти до зали пейзажного живопису, де на полотнах зображено прекрасні куточки рідної природи.
/Під мелодію вибігають хлопчики розбишаки і виконують танок,
розкидаючи сміття. Після чого на сцені залишаються два
учні-дуби/
1-й дуб: Як швидко летить час! Навіть не віриться, що ми з тобою тут ростемо більше двохсот років.
2-й дуб: А пам’ятаєш, як ми колись були жолудями? Ніяких проблем в житті – поруч батько, дід, брати…
1-й дуб: Да, велика у нас була тоді родина, не те, що зараз. Лишились тут удвох – останні з могікан.
2-й дуб: Останні…чого?
1-й дуб: Ой, ну  й неосвічений ти, дуб!
2-й дуб: Сам дуб!
1-й дуб: Я – дуб освічений, регулярно читаю газети, які відпочиваючі розкидають. Ось ти, наприклад, знаєш, що таке парниковий ефект?
2-й дуб: Про парники не знаю нічого…
1-й дуб: Та не парники! Парниковий ефект – це процес глобального потепління на Землі. Заводських труб все більше, а нас, дерев, все менше, й до того ж приходиться існувати в антисанітарій них умовах: все смітять, але ніхто не прибирає.
2-й дуб: Ой, дивись, діти з учителькою йдуть.
1-й дуб: Може вирішили тут прибрати?
/Виходить група дітей і вчителька./
Вчителька: Діти, ми з вами знаходимось у відомому урочищі «Дуби». Раніше дубів тут було дуже багато, а зараз лишилось тільки три.
Всі: А ми бачимо лише два.
Вчителька: А й правда, от дива: вчора ще було три, а сьогодні вже два. Та головне, що дуби ще є і їм по двісті п’ятдесят років. А ну, діти, хто мені відповість, чому треба берегти ліс?
Дитина: Тому, що в лісі ми можемо збирати ягоди й гриби, а ще – сидіти біля вогнища і співати пісні про природу.
Дитина: Але ліси щезають з такою швидкістю, що скоро не буде з чого розпалити вогнище.
Вчителька: Молодці, діти, ви дуже добре розумієтесь в на цьому питанні. Тепер, Вовочко, подивись навколо себе: купи сміття, недоїдки, лушпиння! Що ти думаєш з приводу цього?
Вовочка: Органічні відходи можуть і повинні стати невичерпним джерелом альтернативної енергії. Біогаз, вилучений з них, може замінити собою кам’яне вугілля, нафту та навіть ядерне паливо.
Вчителька: Молодець, який розумний хлопчик! Діти, наш обов’язок – захистити дерева, що залишилися. Чому ж ви стоїте? До діла!
/Хлопчики достають молотки, цвяхи й прямують до дубів./
1-й дуб: Ой, що це вони беруть!
2-й дуб: Ой, а де це вони йдуть?
Обидва: Мамо!!!
/Хлопчики прибивають до дерев таблички «Бережіть природу!», «Ліс – наше багатство!»/
Діти: Ось тепер ми можемо спокійно повернутися до школи. /Йдуть./
1-й дуб: А ми тепер схожі на поранених солдатів, як тоді, під час війни, в сорок першому.
2-й дуб: Ну не кажи, тоді рани нам наносили вороги, а тепер – свої.
Голос: Час роботи нашої виставки на сьогодні закінчено. Чекаємо на вас завтра, тому що в нашій експозиції ще багато актуальних полотен.
/Виходять всі учасники, виконують пісню «Дай вам Боже»/
Дай вам Боже на планеті
Щастя назавжди,
Кришталевого повітря,
Чистої води.
Хай вам сяє сонце з неба
І проміння гра,
А веселка наче усміх
Миру і добра.
Хай цвітуть сади, як мрія
Квітка вироста.
Ми Землі одна надія
Істина проста.
Хай ліси наші не в’януть,
Буде більше рік.
Хай пташки не покидають
Рідний край навік.